Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Dysza do spieniania mleka

System spieniania mleka umożliwiający przygotowywanie cappuccino, latte macchiato lub też kakao.
 


 
  Dysza spieniająca

Najpopularniejsza forma spieniania mleka. Dyszę zanurzamy lekko w dzbanku z mlekiem i dzięki odpowiednim ruchom dzbanka wprawiamy mleko w wir. Należy przy tym uważać na temperaturę mleka, aby go nie przegotować. Dysza z regulacją emisji pary pozwala uzyskać mocniej lub słabiej spienione mleko.
 

 
  Wbudowany pojemnik na mleko

Do ekspresu dołączony jest pojemnik, z którego urządzenie automatycznie pobiera mleko, podgrzewa, spienia i wlewa do szklanki. Po przygotowaniu kawy pojemnik razem z resztą mleka można przechowywać w lodówce. Zaletą tego systemu jest łatwa obsługa.
 
  Zintegrowany

Najprostsza forma spienienia mleka. Rurkę spieniąjącą umieszczamy w pojemniku z mlekiem (może to być też dowolny kubek lub karton z mlekiem). Ekspres automatycznie pobiera mleko, podgrzewa, spienia i wlewa do szklanki.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację