Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaje kaw

Kawa ziarnista

Kawa ziarnista stosowana jest w ekspresach automatycznych, które mają wbudowany młynek. Taki młynek posiada regulację grubości mielenia, co decyduje o intensywności smaku. Świeżo zmielona kawa pachnie i smakuje inaczej, o wiele lepiej niż mielona z torebki.
Zobacz kawy ziarniste dostępne w naszej ofercie
 

Kawa mielona

Można stosować ją w większości ekspresów automatycznych oraz we wszystkich kolbowych. Dla lepszego smaku najlepiej jest zmielić świeżą kawę w żarnowym młynku, ale można też użyć gotowej kawy mielonej. Plusem tej kawy jest jej dostępność w sklepach oraz zróżnicowana oferta cenowa.
Zobacz kawy mielone dostępne w naszej ofercie
 

Kawa w kapsułkach

Kupując ekspres kapsułkowy decydujesz się na picie konkretnej kawy, zazwyczaj jednego producenta i jednej marki. Aktualnie w naszym sklepie oferujemy urządzenia dedykowane dla 4 systemów kapsułkowych.

  • Dla systemu Dolce Gusto producentem kapsułek z kawą, herbatą, czekoladą i innymi napojami jest Nestlé.
    Zobacz kapsułki Dolce Gusto dostępne w naszej ofercie
  • Dla systemu Tassimo producentem kawy jest właściciel marki Jacobs. tu również najdziesz bogata ofertę kaw, czekolad oraz herbat.
    Zobacz kapsułki Tassimo dostępne w naszej ofercie
  • System Nespresso to oferta samych kaw. Są to wyłącznie smaki kawy, bo w tym systemie mleko nie pochodzi z kapsułek mlecznych, a z mleka jakie kupisz sobie wedle własnego upodobania w sklepie.
  • Tchibo Cafissimo to także bogata oferta kaw o różnorodnym smaku.
     

Kawa w saszetkach

To porcja kawy zamknięta w papierowym woreczku (podobnie jak herbata ekspresowa). Część ekspresów posiada specjalny filtr pozwalający na ich użycie. Dzięki ich zastosowaniu nie trzeba urządzenia każdorazowo czyścić, wystarczy zmienić saszetkę. Ekspres staje się urządzeniem niezwykle podobnym w użyciu do "kapsułkowca".
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację