Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Filtry - obiektyw

Używanie filtru w obiektywie służy urozmaiceniu wykonywanych ujęć. Większość filtrów pochłania pewną część światła, które normalnie bez przeszkód wpadałoby do obiektywu - tak powstaje pożądany efekt z użyciem filtra. Aby zminimalizować szkodliwe skutki uboczne, jak blikowanie, czy utrata ostrości należy stosować filtry jak najwyższej jakości, zarówno ze względu na zastosowany materiał, jak i na liczbę i jakość powłok ochronnych.

Istnieje wiele sposobów mocowania filtrów do obiektywu. Zazwyczaj wybór konkretnej metody będzie podyktowany wygodą oraz możliwościami technicznymi uzytkowanego aparatu. Bywa także, że obiektywy posiadają wbudowane filtry. Takie rozwiązanie niesie za sobą swobodę użytkowania filtra.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację