Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj technologii 3D

Funkcja, dzięki której możliwe jest oglądanie programów trójwymiarowych 3D w domu. Aby uzyskać efekt 3D muszą być spełnione trzy warunki:
 

  • telewizor z technologią 3D
  • okulary 3D 
  • program przygotowany do oglądania w 3D

 
Wyróżniamy dwa rodzaje technologii 3D:
 

  • Technologia 3D aktywna (migawkowa)
Podstawowy efekt technologii aktywnej 3D uzyskiwany jest w okularach. Zasilane są one przy pomocy małej baterii lub akumulatora. Szkła mają wykonane z warstwy ciekłych kryształów i filtra polaryzacyjnego. System może dostarczyć pełnej rozdzielczości HD 1080p obrazu dla każdego oka. Tego typu okulary wymagają stałej łączności z telewizorem i wszelkie przeszkody pojawiające się miedzy nimi, a telewizorem mogą zakłócać obraz.

  • Technologia 3D pasywna (polaryzacyjna)
Dwa obrazy są wyświetlane na ekranie przez różne filtry polaryzacyjne, które są zgodne z filtrami umieszczonymi w szkłach okularów 3D - rozdzielnie dla oka lewego i prawego. Pasywne okulary 3D to zwykłe oprawki zaopatrzone w soczewki z filtrami polaryzacyjnym. Do danego oka dociera tylko jeden konkretny obraz. Dzięki temu rozwiązaniu okulary nie potrzebują zasilania ani konieczności synchronizacji z telewizorem.
Technologia 3D Zalety Wady
Pasywna Tanie i lekkie okulary
Nie występuje zjawisko migotania
Gorsza jakość obrazu
Wąskie kąty widzenia w pionie
Aktywna Bardzo dobra jakość obrazu Drogie i cięższe okulary, wymagające zasilania
Migotanie szkieł
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację