Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Przelicznik ogniskowej

Współczynnik umożliwiający łatwe określenie kąta widzenia obiektywów stosowanych w lustrzankach cyfrowych, w porównaniu z obiektywami przeznaczonymi dla analogowych aparatów typu 35 mm. Ponieważ lustrzanki cyfrowe wyposażone są w przetworniki mniejsze niż klatka filmu małoobrazkowego, na zdjęciach otrzymujemy mniejszą część kadru niż w aparacie analogowym – tak, jakby ogniskowa obiektywu uległa wydłużeniu. Przelicznik ogniskowej określa wartość tego pozornego wydłużenia, np. współczynnik 1,5x aparatu oznacza, iż obiektyw 50 mm będzie miał pole widzenia takie jak obiektyw 75 mm (1,5 x 50 mm) w tradycyjnym aparacie małoobrazkowym.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację