Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Liczba przewodnia

Miara – wyrażana w metrach lub stopach – określająca relatywną siłę błysku (maksymalną wydajność świetlną) lampy błyskowej, podawana zazwyczaj w odniesieniu do czułości 100 ISO. Liczba ta służy do wyznaczania wartości przysłony lub porównywania siły błysku dwóch lamp. Określa maksymalny zasięg światła lampy błyskowej, dla którego możemy uzyskać prawidłową ekspozycję przy przysłonie f:1 i określonej czułości. Fotografując z mniejszej odległości, musimy odpowiednio zmniejszyć otwór przysłony (zwiększyć jej wartość). Właściwą wartość przysłony otrzymujemy dzieląc liczbę przewodnią przez odległość od fotografowanego obiektu.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację