Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

DVB-T

Standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB (skrót od Digital Video Broadcasting-Terrestrial). Charakteryzuje się bardzo dobrą jakością obrazu i dźwięku oraz umożliwia włączenie napisów w różnych wersjach językowych oraz zmianę językowych ścieżek audio. Do kompresji sygnałów audio i wideo wykorzystywane są standardy MPEG-2 oraz MPEG-4 (H.264).

Według ustaleń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej naziemna telewizja cyfrowa wykorzystywała będzie do kodowania wizji standard MPEG-4 (dokładniej H.264/AVC), a dla sygnału fonii obsługę formatów mono, stereo oraz dźwięku przestrzennego 5.1 kodowanych w systemie MPEG-2 warstwa II, AC-3 (Dolby Digital) lub E AC-3 (Dolby Digital Plus).
Proces cyfryzacji Polskiej telewizji naziemnej rozpoczął się 30 września 2009 r. a zakończył się 31 lipca 2013 roku.

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów