Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Czas reakcji matrycy

Czas reakcji oznacza czas, jakiego wymaga piksel do zmiany swojego stanu. Jest mierzony w milisekundach. Im niższy parametr, tym lepszy czas reakcji.

 

Czas reakcji określa czas niezbędny na podświetlenie/wygaszenie pojedynczego piksela matrycy. Im krótszy jest czas reakcji matrycy, tym mniejsze prawdopodobieństwo zaobserwowania spadku ostrości obrazu lub tzw. efektu smużenia podczas wyświetlania na ekranie dynamicznych obrazów i szybko zmieniających się ujęć (np. podczas meczów piłki nożnej).

W większości przypadków metody pomiaru czasu reakcji matrycy są określane indywidualnie przez producentów. Jeżeli nie zostało to wyraźnie zaznaczone parametr ten może oznaczać zarówno czas potrzebny na całkowite wygaszenie/podświetlenia piksela (bardziej czasochłonne przejścia pomiędzy kolorami białym i czarnym w ramach pomiarów BTB – Black to Black lub BWB – Black White Black) lub przejście z poziomu szarego do szarego (dający krótsze czasy reakcji pomiar GTG – Grey to Grey).

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację