Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Czas reakcji matrycy

Czas reakcji oznacza czas, jakiego wymaga piksel do zmiany swojego stanu. Jest mierzony w milisekundach. Im niższy parametr, tym lepszy czas reakcji.

 

Czas reakcji określa czas niezbędny na podświetlenie/wygaszenie pojedynczego piksela matrycy. Im krótszy jest czas reakcji matrycy, tym mniejsze prawdopodobieństwo zaobserwowania spadku ostrości obrazu lub tzw. efektu smużenia podczas wyświetlania na ekranie dynamicznych obrazów i szybko zmieniających się ujęć (np. podczas meczów piłki nożnej).

W większości przypadków metody pomiaru czasu reakcji matrycy są określane indywidualnie przez producentów. Jeżeli nie zostało to wyraźnie zaznaczone parametr ten może oznaczać zarówno czas potrzebny na całkowite wygaszenie/podświetlenia piksela (bardziej czasochłonne przejścia pomiędzy kolorami białym i czarnym w ramach pomiarów BTB – Black to Black lub BWB – Black White Black) lub przejście z poziomu szarego do szarego (dający krótsze czasy reakcji pomiar GTG – Grey to Grey).

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów