Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Kawa Robusta

Dotyczy:
Kawy i herbaty
Robusta to gatunek kawy pochodzący z zachodniej Afryki. Produkowany jest obecnie głównie w Afryce i Brazylii. Ten gatunek kawy rośnie także w południowo-wschodniej Azji, gdzie pod koniec XIX wieku francuscy koloniści zapoznali z uprawą mieszkańców Wietnamu (Wietnam jest obecnie drugim na świecie eksporterem kawy). Robusta jest łatwiejsza w uprawie niż arabika, stąd też jest tańsza w produkcji. Robusta zawiera ponadto średnio dwa razy więcej kofeiny, aniżeli arabika. Około jedna trzecia światowej produkcji kawy pochodzi z gatunku robusta.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację