Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Klasa energetyczna - telewizory

Unijne etykiety energetyczne mają na celu udostępnianie konsumentom rzetelnych oraz czytelnych informacji o nabywanych przez nich produktach dotyczących zużycia energii czy innych parametrów wydajności. Na ich podstawie konsument jest w stanie zidentyfikować rzeczywistą efektywność energetyczną urządzenia oraz ocenić jego potencjał oszczędności w rachunkach za prąd. Klasę efektywności energetycznej telewizora ustala się na podstawie jego współczynnika efektywności energetycznej (EEI). A+++ to największa efektywność, zaś G - najmniejsza.

 
Telewizory

 1. Jednolity wzór etykiety obowiązujący w całej Unii Europejskie
 2. Maksymalnie 7 klas, od „A+++” do „G”
 3. Kolorowe strzałki służące do odróżnienia efektywności energetycznej urządzeń: ciemnozielony wskazuje na wysoko energooszczędny produkt, a  czerwony na najmniej oszczędny
 4. Roczne zużycie energii
 5. Piktogramy wyróżniają wybrane parametry wydajności:
  • roczne zużycie energii wyrażone w kWh;
  • rozmiar  przekątnej ekranu w calach i cm;
  • moc urządzenia w Watach;
  • informacja o istnieniu lub braku głównego wyłącznika urządzenia.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację