Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Klasa klimatyczna

Klasa klimatyczna określa optymalny zakres temperatury, w jakim może pracować sprzęt chłodniczy. Model o źle dobranej klasie klimatycznej pracuje mniej efektywnie i zużywa więcej energii.

W naszym klimacie najlepiej pracują urządzenia o klasie klimatycznej SN oraz N. Ale przed zakupem warto przemyśleć, w jakim miejscu będzie stała lodówka. Zwróć szczególną uwagę na odpowiednią klasę klimatyczną jeśli planujesz postawić urządzenie w nieogrzewanej piwnicy, garażu, na werandzie lub obok źródeł ciepła, takich jak np. piec.

Klasa  Symbol    Średnia temperatura otoczenia
 Rozszerzona umiarkowana  SN  od +10 do +32
 Umiarkowana  N  od +16 do +32
 Subtropikalna  ST  od +18 do +38
 Tropikalna  T  od +18 do +43

Urządzenie przeznaczone do użytku w temperaturze otoczenia od X [dolna granica] °C do Y [górna granica] °C
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację