Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Roczne zużycie energii - urządzenia chłodnicze

Informuje o średnim rocznym zużyciu energii elektrycznej na podstawie testów przeprowadzonych w normalnych warunkach użytkowania w cyklu 24-godzinnym.
 
Pamiętaj, że rzeczywiste zużycie energii zależy od sposobu użytkowania urządzenia oraz miejsca, w którym jest ono ustawione. Gruba warstwa osadzonego szronu lub lodu, częste otwieranie drzwi oraz ustawienie lodówki blisko źródła ciepła mogą zwiększać zużycie energii przez lodówkę.
 
Wybierając lodówkę zwróć uwagę na ten parametr, ponieważ jest to urządzenie, które pracuje przez cały czas. Im mniejsze zużycie prądu, tym mniejsze będą rachunki za prąd. Niektóre modele lodówek mają dodatkowe funkcje obniżające zużycie energii (np. Funkcja „wakacje")
 
Średnia cena brutto prądu w Polsce dla taryfy G11 (stała cena przez całą dobę dla gospodarstw domowych) na dzień 10.04.2021 r. wynosi 0,62 zł/kWh. Jest ona wyliczona na podstawie średniej wartości ceny za kWh dla poszczególnych dystrybutorów energii. Cena za kWh może się różnić w zależności od dystrybutora oraz dostawcy energii elektrycznej.
 
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację