Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rozdzielczość projektora

Rozdzielczość to liczba pikseli (w poziomie i w pionie) widocznych na ekranie, która wpływa na jakość obrazu.

Im większa rozdzielczość, tym ekran jest bardziej wyraźny. Liczba pikseli na ekranie jest uzależniona nie tylko od jakości ekranu, lecz także od jego przekątnej. Ten ostatni parametr podawany jest w calach.

Rozdzielczość podstawowa
- inaczej nazywana rozdzielczością natywną, która jest wyświetlana przez projektor na ekranie bez dodawania lub odejmowania linii obrazu,
Rozdzielczość maksymalna - jest to optymalna rozdzielczość obsługiwana przez projektor. Należy pamiętać o tym, że obrazu w większej rozdzielczości od maksymalnej projektor nie wyświetli na ekranie.

Cztery najczęściej stosowane rozdzielczości w projektorach to:

SVGA (800 x 600 pikseli)
XGA (1024 x 768 pikseli)
WXGA (1280 x 800 pikseli)
FULL HD (1920 x 1080 pikseli)


Polecany artykuł:
Czym kierować się podczas zakupu projektora?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację