Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wykonanie czajnika elektrycznego

Wybierając czajnik, zwróć także uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonany. Od tego zależy jego wytrzymałość, funkcjonalność i przede wszystkim wygląd.

Czajnik wykonany z tworzywa sztucznego jest lżejszy od metalowego, może tez występować w różnych wersjach kolorystycznych. Czajniki metalowe są natomiast wytrzymalsze, jednak ich obudowa zwykle bardziej się nagrzewa. Czajniki szklane bardzo dobrze prezentują się w nowoczesnych kuchniach i są funkcjonalne. Bez problemu można zobaczyć ilość wody w czajniku, a niektóre modele posiadają podświetlane wnętrze, które dodaje uroku gotującej się wodzie. Mogą jednak nagrzewać się mocniej od innych czajników. Za to czajniki ceramiczne są cięższe, ale łatwe w czyszczeniu i nie nagrzewają się zbyt mocno. Ich atutem jest niecodzienny wygląd, dzięki czemu idealnie pasują do zarówno stylowych, jak i nowoczesnych kuchni.

Polecamy artykuł:
Czajnik - jak wybrać?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację