Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaje ściegów

Ścieg to sposób przewleczenia nitki przez materiał. Każdy model maszyny do szycia posiada swój wachlarz ściegów. Generalnie ściegi dzieli się na użytkowe oraz dekoracyjne. Takowe z pewnością zainteresują osoby, które szyją z fantazją, nie ograniczają się wyłącznie do obrębiania, czy obrzucania.

Podstawowymi ściegami są ścieg prosty i zygzak. Trudno bez nich wyobrazić sobie szycie na maszynie. Ścieg prosty wykorzystuje się m.in. do szwów łączących, do wykańczania brzegów szwów, do przyszywania suwaków. Zygzakowy służy nam do wykańczania brzegów i do dekoracyjnych szwów. Bardzo popularny jest też ścieg owerlokowy - wykorzystać go można do ozdobnego wykańczania elementów materiału.
Oprócz nich maszyny oferują dodatkowe ściegi ozdobne, którymi można przyozdobić np. rąbek spódnicy, brzegi rękawów lub spersonalizować dany materiał.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację