Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wykonanie płyty grzewczej

Płyta do zabudowy może być wykonana z różnych materiałów. Ma to wpływ na wygląd estetyczny, a także komfort czyszczenia. Płyty ceramiczne i szklane prezentują się elegancko w nowoczesnych kuchniach. Łatwo utrzymać je w czystości, jednak szkło jest mało odporne na uszkodzenia. Płyty ze stali nierdzewnej są trudniejsze w czyszczeniu, jednak dużo bardziej wytrzymałe. Odpowiednio pielęgnowane przez długi czas zachowują swój atrakcyjny wygląd. Płyty emaliowane są tańsze i najłatwiejsze w pielęgnacji. Wizualnie nie prezentują się jednak tak korzystnie jak pozostałe.

Często spotykane są dwie wersje wykończeniowe tego samego modelu płyty elektrycznej – ramkowa i bezramkowa, z różnymi wariacjami umieszczenia ramki (np. tylko z przodu). Płyta ramkowa posiada krawędzie wykończone ramką, która najczęściej jest w kolorze stali nierdzewnej. W takim przypadku ramka stanowi dodatkowe połączenie płyty z blatem. Płyty bezramkowe posiadają szlifowane krawędzie, ścięte pod kątem lub na prosto.

Płyta ze szlifem Płyta z prostą krawędzią Płyta z ramką
     

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację