Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Średnica garnka i patelni

Średnica naczynia mierzona od krawędzi do krawędzi w jego najszerszym punkcie. Wymiar jest podawany w centymetrach i nie uwzględnia rączki/uchwytów naczynia.


Wielkość garnka i patelni powinna być dobierana do kuchenki/płyty grzewczej. Średnica naczyń waha się od 9 do nawet 30 cm, dzięki czemu możemy bez problemu znaleźć potrzebną wielkość.

Pamiętaj, gotowanie zarówno na płytach indukcyjnych, jak i gazowych jest najbardziej efektywne wtedy, gdy średnica naczynia jest zbliżona do pola grzewczego. Garnek nagrzewa się wtedy równomiernie i nie ma straty ciepła.

* W przypadku zestawów podajemy zawsze średnicę największego naczynia z kompletu.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację