Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Moc mikrofal w kuchence mikrofalowej

Moc mikrofal wykorzystywana jest do podgrzewania  i gotowania potraw. Im wyższa jest moc oferowana przez urządzenie, tym szybciej przygotujesz posiłek.

Najlepsza moc mikrofal to powyżej 900 W. Tego typu urządzenia pozwalają na bardzo szybkie podgrzanie potraw i płynów. Jeżeli jednak przygotowujesz mięso, musisz uważać, ponieważ małe kawałki na brzegach mogą być wysuszone lub nawet spalone. Z kolei w kuchenkach o najmniejszej mocy, czyli około 700 W, potrawy podgrzewają się długo, a urządzenie zużywa dużo energii elektrycznej.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację