Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Funkcje lodówki

Dotyczy grup Towarowych:
Lodówki

Dystrybutor wody

W lodówce umieszczony jest zbiornik , w którym schładzana jest woda do picia. Możesz pobrać ją z dozownika umieszczonego po zewnętrznej stronie drzwi lodówki. Rozwiązanie to w niektórych modelach wymaga podłączenia do sieci wodociągowej.

Funkcja wakacje

Tryb pracy zmniejszający moc chłodziarki podczas długiej nieobecności w domu. Temperatura w komorze wewnętrznej utrzymywana jest na poziomie około 12°C, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu wewnątrz urządzenia. Rozwiązanie to pozwali Ci na ograniczenie zużycia energii, a jednocześnie wyeliminuje konieczność całkowitego wyłączenia lodówki.

Komora świeżości

Szuflada, w której można przechowywać wędliny, świeże mięso i ryby w obniżonej temperaturze w stosunku do całej chłodziarki, dzięki czemu dłużej zachowują smak, zapach i wartości odżywcze. Temperatura komory świeżości jest uzależniona od ogólnych ustawień chłodziarki i mieści się w granicach od -1°C do +3°C, a wilgotność wynosi 50–90%.

Kostkarka

Kostkarka w zależności od modelu lodówki może być ręczna lub automatyczna.
W tej pierwszej wlewasz wodę bezpośrednio do pojemnika z wgłębieniami. Zamrożone kostki możesz potem przesypać do drugiego pojemnika, aby zrobić miejsce na tworzenie nowych.
W automatycznej w zależności od modelu wodę wlewa się do pojemnika lub lodówka sama pobiera ją z bieżącego ujęcia wody. Kostki lodu tworzone są automatycznie.

Kostkarka ręczna Kostkarka automatyczna

Polecamy artykuł:
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat lodówki z kostkarką do lodu

Mini barek

Barek ukryty w drzwiach chłodziarki typu Side by Side. Idealne miejsce do przechowywania alkoholi i napojów. Będą zawsze idealnie schłodzone i dostępne bez otwierania chłodziarki i utraty zimna.

System Multi AirFlow

System obiegu chłodnego powietrza wewnątrz chłodziarki i zamrażarki, który równomiernie rozprowadza powietrze na wszystkich poziomach urządzenia. Niweluje chwilowe zmiany temperatury powstające przy otwieraniu drzwi.

Multiflow

System Multiflow zapewnia równomierny nadmuch i krążenie powietrza we wnętrzu lodówki co gwarantuje doskonałe warunki przechowywania żywności w każdym miejscu chłodziarki.

Szuflada z kontrolą wilgotności

Szuflada do przechowywania warzyw i owoców. Zbyt duża wilgotność źle wpływa na świeżość produktów, dlatego specjalny system kontroluje poziom wilgotności i utrzymuje stały obieg powietrza.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację