Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pojemność - pralki

Pojemność pralki określa, jaką maksymalną ilość prania można wyprać przy jednym załadunku. Wartość podawana jest w kilogramach, określana na podstawie standardowego programu prania tkanin bawełnianych w 60 lub 40°C przy pełnym załadowaniu. Jeżeli wartości różnią się dla prania w 60 i 40°C podawana jest wartość niższa. Na rynku dostępne są pralki o pojemności od 3 do 13 kg.

Pojemność pralki powinna być dostosowana do liczby osób w domu i częstotliwości, z jaką chcemy prać.

4–5 kg 6–7 kg Pow. 7 kg
1 osoba Rodzina 2 + 1 Rodzina 2+2 i większa
Mniej niż 4 prania w tygodniu 4–6 prań w tygodniu Więcej niż 6 prań w tygodniu


Od wyboru odpowiedniej ładowności pralki będzie zależało, jak często będziesz prać, a co za tym idzie – ile prądu i wody będzie zużywała pralka.

Pamiętaj, że nowoczesne pralki automatycznie ważą wsad i dostosowują ilość detergentu oraz wody do cyklu prania. Oznacza to, że pralka o pojemności 7 kg przy załadunku na poziomie 2 kg zużyje tylko tyle środka piorącego i wody, ile potrzebuje.

Polecamy artykuł:
Jaką pralkę kupić? Wybierz najlepszą!

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację