Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pojemność - pralki

Pojemność pralki określa, jaką maksymalną ilość prania można wyprać przy jednym załadunku. Wartość podawana jest w kilogramach (suchy wsad), określana na podstawie standardowego programu prania tkanin bawełnianych w 60 lub 40°C przy pełnym załadowaniu. Jeżeli wartości różnią się dla prania w 60 i 40°C podawana jest wartość niższa. Na rynku dostępne są pralki o pojemności od 3 do 13 kg oraz pralko-suszarki o pojemności od 5 do 13 kg.

Wybierając pralko-suszarkę zwróć także uwagę na pojemność suszenia, która jest zawsze mniejsza od pojemność prania.


Pojemność pralki powinna być dostosowana do liczby osób w domu i częstotliwości, z jaką chcemy prać.

4–5 kg 6–7 kg Pow. 7 kg
1 osoba Rodzina 2 + 1 Rodzina 2+2 i większa
Mniej niż 4 prania w tygodniu 4–6 prań w tygodniu Więcej niż 6 prań w tygodniu


Od wyboru odpowiedniej ładowności pralki będzie zależało, jak często będziesz prać, a co za tym idzie – ile prądu i wody będzie zużywała pralka.

Pamiętaj, że nowoczesne pralki automatycznie ważą wsad i dostosowują ilość detergentu oraz wody do cyklu prania. Oznacza to, że pralka o pojemności 7 kg przy załadunku na poziomie 2 kg zużyje tylko tyle środka piorącego i wody, ile potrzebuje.

Polecamy artykuł:
Jaką pralkę kupić? Wybierz najlepszą!

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację