Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Sposób załadunku pralki

Dotyczy:
Pralki , Pralko-suszarki

 
 

Pralka ładowana od góry


Pralka tego typu zajmie mniej miejsca, przez co będzie dobrym wyborem do małej lub trudno ustawnej łazienki. Pralka ładowana od góry może stać tyłem lub bokiem przy ścianie. Może także stać w wąskiej i głębokiej wnęce, na przykład pomiędzy ścianą a wanną. Niektóre modele mają kółka ułatwiające wysunięcie pralki z wnęki. Każdy model ma zbliżone wymiary: około 40 cm szerokości, 60-64 cm głębokości i 85-90 cm wysokości. Pomimo małych rozmiarów, wszystkie mają duży załadunek bębna, w zależności od modelu będzie to 5-7 kg suchego prania.

Zobacz produkty
   

Pralka ładowana od przodu


Z kolei pralka ładowana od przodu przy tradycyjnej głębokości 50-60 cm zajmie więcej miejsca, będzie można wykorzystać jej blat jako półkę na kosmetyki, ręczniki itp. W większości modeli szerokość ich wynosi około 60 cm, głębokość 33-65 cm, a wysokość 82-85 cm. Z wielkością pralki łączy się wielkość bębna, dlatego im głębsza pralka, tym większy jest jej załadunek. Wynosi on przeważnie od 3 do nawet 12 kg suchego prania.

Zobacz produkty

Polecamy artykuły:
Jaką pralkę kupić? Wybierz najlepszą!
Pralka automatyczna – charakterystyka
Pralka – wszystko, co każdy powinien wiedzieć
Pralki ładowane od góry – charakterystyka
Pięć błędów popełnianych podczas kupowania pralki

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację