Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Automatyczny dobór temperatury w żelazkach

Temperatura w żelazkach z automatycznym doborem temperatury jest utrzymywana na stałym poziomie. Poziom jest na tyle wysoki, żeby rozprasować każde zagniecenie, ale na tyle niski, aby nie uszkodzić delikatnych tkanin. 
Działanie żelazek z automatycznym doborem temperatury nie opiera się na rozgrzanej stopie żelazka, ale na silnym wyrzucie pary wodnej. Para wodna wyrzucana ze znaczną siłą przenika materiał rozluźniając jego włókna, co ułatwia rozprasowanie zagnieceń. 
Dzięki automatycznemu doborowi temperatury nie musisz sortować ubrań na te bardziej i mniej odporne na wysokie temperatury. Nie musisz także czekać aż żelazko zmieni temperaturę na właściwą dla materiału, który chcesz prasować. Pozwoli to na skrócenie czasu, jaki musisz poświęcić na prasowanie. 
Żelazka z automatycznym doborem temperatury są także bezpieczne. Pozostawione na tkaninie żelazko nie przypali materiału, a Ty unikniesz poparzeń o rozgrzaną stopę. 
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację