Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

System Microsoft Windows 10

System Microsoft Windows 10 zapewnia spersonalizowaną obsługę oraz łączy ze sobą najlepsze cechy poprzednich wersji systemów Windows 7 i Windows 8. Dzięki rozwiniętemu menu Start użytkownik ma łatwiejszy dostęp do ulubionych aplikacji. System świetnie intergruje się również z istniejącym oprogramowaniem i sprzętem zapewniając tym samym wysoką wydajność pracy. Dodatkowo istnieje możliwość wyświetlania nawet czterech aplikacji jednocześnie i wszystkich otwartych zadań w systemie.

Windows 10 zawiera także mnóstwo przydatnych w codziennym użytkowaniu aplikacji, m.in.
 
  • Nowa przeglądarka internetowa Microsoft Edge, która m.in. umożliwia pisanie notatek w otwartych witrynach internetowych, a następnie udostępnianie ich w prosty sposób znajomym, rodzinie lub współpracownikom. 
  • Usługa Xbox Live, z którą system W10 jest zsynchronizowany. Pozwala ona miłośnikom gier (Xbox) na szybki zapis rozgrywki oraz na strumieniowe przesyłanie gier prosto z konsoli Xbox One do innych urządzeń w twoim domu.
  • Dostęp do wirtualnego dysku OneDrive, na którym można zapisać swoje pliki i zdjęcia. Dzięki usłudze OneDrive masz dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca i urządzenia. 
  • Pozostałe aplikacje to: poczta elektroniczna, kalendarz, muzyka, filmy, mapy i wiele innych.
 
System Windows 10 działa nie tylko na komputerach PC, ale również na innych kompatybilnych urządzeniach (smartfon, tablet, laptop 2w1).
 
Wersje systemu Windows 10 obecnie dostępne na sprzedawanych w naszym sklepie urządzeniach to:
 
  • Windows 10 Home Edition
  • Windows 10 Professional
  • Windows 10S
  • Windows 10 Professional Wersja edukacyjna

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację