Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Kompresor liniowy

Dotyczy:
Lodówki
Kompresor liniowy w lodówce zapewnia cichszą pracę urządzenia, trwałość oraz mniejsze zużycie energii. Lodówka z kompresorem liniowym to dobre rozwiązanie, jeżeli urządzenie będzie stało w otwartym aneksie kuchennym. Charakterystyczne drgania i hałas włączającego się i pracującego urządzenia nie zakłócą Twojego spokoju.

W kompresorze liniowym zastosowano napęd bezpośrednio poruszający tłok. Zmniejsza to liczbę elementów mogących powodować drgania i hałas. 
 
Kompresor liniowy umożliwia płynną regulację mocy i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb. Gdy temperatura we wnętrzu lodówki wzrośnie nieznacznie kompresor nie zaczyna pracy z maksymalną mocą, a jedynie taką, która wystarczy do utrzymania odpowiedniej temperatury. Zmniejsza to zużycie prądu i jednocześnie eliminuje charakterystyczne dla klasycznych kompresorów głośne momenty włączenia i wyłączenia sprężarki. Po włączeniu się tradycyjnie stosowanego w lodówkach kompresora może dochodzić do znacznego spadku temperatury i przemrażania żywności. Płynna praca kompresora liniowego eliminuje wahania temperatur, co znacznie wydłuża świeżość przechowywanych produktów.
 
Kompresor liniowy to:
- cichsza praca i trwałość lodówki
- zmniejszenie zużyci energii
- przedłużenie świeżości jedzenia
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację