Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Karty pamięci

Rodzaj karty pamięci musi być dostosowany do konkretnego modelu aparatu, smartfona czy innego urządzenia obsługującego karty.
 
Wyróżniamy następujące rodzaje kart pamięci: 
 
SD ((Secure Digital) - karta o wymiarach 24x32 mm, gr. 2,1mm. Jej pojemność nie przekracza 2 GB.
 
SDHC (Secure Digital High Capacity) - nowsza generacja nośników SD, od której odróżnia się przede wszystkim pojemnością. Sa to karty od 4 GB do 32 GB.
 
SDXC (Secure Digital Extended Capacity) - kolejna generacja formatu SD. Karty te nie tylko mają największą pojemność, bo od 64 GB do nawet 2 TB, ale są również wyższej jakości pod względem technicznym. Osiągane wartości zapisu oraz odczytu danych są znacznie wyższe niż w poprzednikach. Dobrze sprawdzą się przy nagrywaniu i odtwarzaniu filmów.

microSD - zminiaturyzowana wersja zwykłej karty SD, z wymiarami 11×15, gr.1 mm. Względem zwykłej SD, poza rozmiarem, odróżnia ją również maksymalna pojemność – do 32 GB
 
microSDHC – mniejszej wielkości odpowiednik karty SDHC, jednak o większej pojemności oraz lepszych parametrach zapisu i odczytu danych.

microSDXC – mała wersja SDXC. Najbardziej wydajny w tym formacie typ karty. Posiada najszybszy transfer danych. Pojemność kart wynosi od 64 GB do 2 TB.
 
CF (CompactFlash) - najwcześniej produkowane formaty kart pamięci. Są używane zwykle jako pamięć w  aparatach fotograficznych. Charakteryzują się wysokimi parametrami zapisu i odczytu danych oraz większymi pojemnościami

 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację