Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Karty pamięci

Cyfrowy nośnik pamięci, który działa w technologii flash, na którym zapisywane są dane w cyfrowych aparatach fotograficznych, kamerach czy w telefonach komórkowych.

Pojemność karty określana jest w gigabajtach (GB). Im większa pojemność karty, tym więcej zdjęć o wybranej rozdzielczości można na niej zapisać i przechowywać.
Karty różnią się kształtem, rozmiarami oraz parametrami technicznym; typ, pojemność, szybkość zapisu i odczytem danych.

Rodzaj karty pamięci musi być dostosowany do konkretnego modelu aparatu lub kamery.

Wyróżniamy następujące rodzaje kart pamięci:

- SD: najczęściej o wymiarach 24x32x2.1mm i maksymalnej pojemności 2GB
- SDHC (Secure Digital High Capacity): nowsza generacja kart SD. Wykorzystuje technologię pamięci flash i ma maksymalną pojemność 4GB
- micro SD: zminiaturyzowana wersja zwykłej karty SD, jednakże jej maksymalna pojemność do 32 GB
- SDXC: karty pamięci najwyższej jakości. Charakteryzują się bardzo wysoką pojemnością - od 32GB do 2TB. W porównaniu do kart SDHC mają również wyższy transfer danych
- Karty CF (CompactFlash): najstarsze, bo produkowane od 1994 roku podstawowe karty pamięci. Są używane zwykle jako pamięć w  aparatach fotograficznych.

micro: SDXC/SDHC
SD: SDHC/SDXC
CF: CompactFlash
Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację