Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typy laptopów

Dotyczy:
Laptopy
Wybierz laptopa, który spełnia twoje potrzeby, aby cieszyć się z codziennego użytkowania.


Laptop
to ogólna nazwa określająca mały, przenośny komputer osobisty, z którego można korzystać w dowolnym miejscu.
Poszczególne rodzaje tych urządzeń różnią się między sobą wielkością i przeznaczeniem.

Wyróżniamy 6 typów laptopów:

Laptop (Notebook) - pierwotnie mniejsza wersja laptopa (o rozmiarach notatnika A4), dziś nazywa się tak zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia.

Netbook - to laptop o przekątnej ekranu ok. 12 cali. Ma wytrzymałą baterię i nadaje się głównie do przeglądania stron internetowych, pisania lub oglądania filmów w trakcie podróży, dlatego będzie dobrym wyborem dla osób które często podróżują i studentów.

Ultrabook - to laptop, którego waga nie przekracza 1,5 kg, a grubość 21 mm. Często wyposażony jest w ekran dotykowy, a bateria potrafi wytrzymać minimum 9 godzin ciągłej pracy. Ultrabooki są chętnie wybierane przez osoby, które często podróżują. Ze względu na niewielką wagę, wytrzymałą baterię i elegancki wygląd, często używane są też w biznesie.

Laptop 2 w 1 - zwany także hybrydowym. To urządzenie z odczepianym dotykowym ekranem lub ekranem odwracanym o 360 stopni. Dzięki tym funkcjom laptop może funkcjonować jako tablet. Laptopy 2 w 1 cieszą się popularnością wśród osób, które są przyzwyczajone do intuicyjnej obsługi ekranu dotykowego.

Chromebook - to ultrabook, tyle że z mniej wydajnym procesorem i znacznie mniejszym dyskiem twardym. W tym laptopie nie instaluje się programów – zamiast nich korzysta się z aplikacji dostępnych przez Internet (zapis w chmurze).

Laptop dla graczy - stworzony z myślą o graczach. Nowoczesny, gamingowy design i mocne podzespoły, pozwalające na płynne granie w gry komputerowe to główne zalety laptopów dla graczy. 


KORZYŚCI:

- netbooki i ulrabooki są niewliekich rozmiarów (do 14 cali) i o małej wadze (do 1,5 kg), dzięki czemu idealnie sprawdzają się w podróżach.
- laptopy 2w1 posiadają intuicyjny w obsłudze ekran dotykowy.
- ultrabooki posiadają wytrzymałą baterię i elegancki wygląd.
- laptopy dla graczy posiadają gamingowy wygląd i podzespoły, które zapewniają płynne działanie ulubionych gier.


Polecane artykuły:
Jak wybrać laptopa?
Jak wybrać laptopa do gier?

Inne atrykuły dotyczące laptopów są dostępne
TUTAJ.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację