Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ: ultrabook, laptop, netbook

Dotyczy:
Laptopy
Laptop to ogólna nazwa określająca mały, przenośny komputer osobisty, z którego można korzystać w dowolnym miejscu.

Poszczególne rodzaje tych urządzeń różnią się między sobą wielkością i przeznaczeniem. Wyróżniamy 5 typów laptopów:

Laptop (Notebook) - pierwotnie mniejsza wersja laptopa (o rozmiarach notatnika A4), dziś nazywa się tak zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia.

Netbook - to laptop o przekątnej ekranu ok. 12 cali. Ma wytrzymałą baterię, ale nie odtworzysz na nim zaawansowanych gier czy programów graficznych. Netbook nadaje się głównie do przeglądania stron internetowych, pisania lub oglądania filmów w trakcie podróży, dlatego będzie dobrym wyborem dla mniej wymagających użytkowników i studentów.
Sprawdź modele netbooków w sklepie internetowym RTV Euro AGD.

Ultrabook - to laptop, którego waga nie przekracza 1,5 kg, a grubość 21 mm. Często wyposażony jest w ekran dotykowy, a bateria potrafi wytrzymać minimum 9 godzin ciągłej pracy. Ultrabooki są chętnie wybierane przez osoby, które często podróżują. Ze względu na niewielką wagę, wytrzymałą baterię i elegancki wygląd, często używane są też w biznesie.
Zobacz, jakie ultrabooki możesz kupić w sklepie internetowym RTV Euro AGD.

Laptop 2 w 1 - zwany także hybrydowym. To urządzenie z odczepianym dotykowym ekranem lub ekranem odwracanym o 360 stopni. Dzięki tym funkcjom laptop może funkcjonować jako tablet. Laptopy 2 w 1 cieszą się popularnością wśród osób, które często podróżują.
Sprawdź laptopy 2w1 dostępne w sklepie RTV Euro AGD.

Chromebook - to ultrabook, tyle że z mniej wydajnym procesorem i znacznie mniejszym dyskiem twardym. W tym laptopie nie instaluje się programów – zamiast nich korzysta się z aplikacji dostępnych w chmurze, co sprawia, że te urządzenia muszą mieć stały dostęp do internetu.
Zobacz, jakie modele chromebooków są dostępne w sklepie RTV Euro AGD.

Polecane artykuły:
Jak wybrać laptopa?
Jak wybrać laptopa do gier?

Inne atrykuły dotyczące laptopów są dostępne
TUTAJ.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację