Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Złącze słuchawkowe typu jack

  Złącze używane do transmisji sygnałów analogowych, głównie połączeń audio. Stosowane najcześciej do podłączeń słuchawek. Istnieje kilka rodzajów wytków słuchawkowych, odróżnia je grubość złącza ale możemy je łączyć poprzez zastosowanie odpowiednich adapterów.

  • 2,5 mm (mikrojack) - kiedyś to wejście było powszechnie wykorzystywane w telefonach komórkowych, obecnie odchodzi się od tej technologii na rzecz minijack i praktycznie nie jest już wykorzystywane.
  • 3,5 mm (minijack) - popularne wejście, najczęściej stosowane, wykorzystywane w urządzeniach przenośnych, jak odtwarzacze mp3, dyktafony, smartfony czy tablety. Stosowane również w odbiornikach wizyjnych takich jak telewizory czy monitory, sprzecie audio mikro i mini wieżach czy laptopach lub notebookach.
  • 6,3 mm (jack) - typ złącza o największym rozmiarze. Wykorzystywany w urządzeniach profesjonalnych (sprzęt studyjny, kontrolery) oraz amplitunerach i wzmacniaczach audio. Ten typ złącza jack, ze względu na swój rozmiar, jest najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.
przykładowe połączenia audio wykorzystujące złacze jack

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów