Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Anteny naziemne - odbiór sygnału

Anteny naziemne służą do odbioru naziemnej telewizji lub radia:

  • Antena FM - umożliwia odbiór analagowego sygnału radiowego
  • Antena DAB - umożliwia odbiór cyfrowego sygnału radiowego.
  • Antena DVB-T - antena odbierająca naziemną telewizję cyfrową DVB-T.
  • Antena DVB-T2 - do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T drugiej generacji, służący do transmisji (przesyłu) skompresowanych danych multimedialnych.
  • Antena UHF - do odbioru DVB-T na zakres fal radiowych (pasmo radiowe) o częstotliwości: 300-3000 MHz i długości 100-10 cm.

W 2016 roku w Polsce pojawił się dodatkowy multipleks - MUX 8. Ten multipleks nadawany jest w paśmie VHF (174-230 MHz), pozostałe multipleksy (MUX, 1,2,3) nadawane są w paśmie UHF (470-806 MHz). W wielu miejscach aby odbierać MUX potrzebna będzie dodatkowa antena lub antena odbierająca zarówno pasmo UHF jak i VHF
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację