Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Android - system operacyjny

Android to łatwy w użyciu system operacyjny, który można dostosować do swoich potrzeb. Obsługuje ponad miliard urządzeń na całym świecie – od telefonów i tabletów po zegarki, telewizory. System pozwala na nieograniczoną możliwość personalizacji urządzenia oraz możliwość instalacji tysięcy aplikacji, w tym wielu darmowych, które mogą Państwo znaleźć na platformie multimedialnej Google Play (dawniej Android Market). Serwis oferuje szeroką gamę oprogramowania, począwszy od gier, a skończywszy na programach do komunikacji internetowej.

 Każda nowa wersja systemu nosi nazwę jakiegoś pysznego smakołyku.
 
  • Android 6.0 Marshmallow - Więcej fajnych rzeczy – skróty do inteligentnych podpowiedzi dzięki Now on Tap, dłuższy czas pracy baterii i nowe uprawnienia aplikacji dające Ci większą kontrolę.
  • Android 5.0 Lollipop - Android zawitał na duże i małe ekrany – był instalowany w telefonach, tabletach i zegarkach, a także telewizorach i samochodach. Wersja Lollipop to nowoczesny styl i płynne działanie interfejsu Material Design
  • Android 4.4 KitKat - Android KitKat umożliwiał głosowe sterowanie urządzeniem – wystarczyło powiedzieć „Ok Google”, by rozpocząć wyszukiwanie głosowe, wysłać SMS-a, wyświetlić trasę dojazdu, a nawet odtworzyć muzykę. Nowy przejrzysty interfejs ułatwiał skupienie się na przeglądanych treściach.
  • Android 4.1 Jelly Bean - Android Jelly Bean rozpoczął epokę dostarczania użytkownikowi spersonalizowanych informacji za pomocą Google Now. Ta wersja Androida obsługiwała też powiadomienia umożliwiające wykonanie działania i pozwalała dodać wiele kont użytkownika na jednym urządzeniu.
  • Android 4.0 Ice Cream Sandwich - Android Ice Cream Sandwich wytyczył nowe standardy w zakresie dostosowywania i kontroli – użytkownik mógł utworzyć własny ekran główny, ustawić limit użycia danych i błyskawicznie udostępniać treści.
  • Android 3.0 Honeycomb - Android Honeycomb rozpoczął erę tabletów – jego elastyczny interfejs umożliwiał wyświetlanie dużych zdjęć i płynną nawigację po ekranie.
  • Android 2.3 Gingerbread - Android Gingerbread był prostszy i szybszy w obsłudze, na czym skorzystali zarówno użytkownicy, jak i programiści. Osiągnięto nową jakość w grach, bateria wystarczała na dłużej, a obsługa komunikacji NFC umożliwiła powstanie nowej kategorii aplikacji.
  • Android 2.2 Froyo - Telefony z Androidem Froyo działały błyskawicznie, można było nimi sterować głosowo, a dzięki funkcji hotspotu użytkownik zawsze miał łączność ze światem.
  • Android 2.1 Eclair - Urządzenia z Androidem Eclair wyposażono w ekrany o wysokiej rozdzielczości, by mogły wyświetlać zapierające dech animowane tapety, które reagowały na dotyk. Dostępna na telefonie szczegółowa nawigacja zakręt po zakręcie i aktualne informacje o korkach pozwalały dojechać dosłownie wszędzie.
  • Android 1.6 Donut - W Androidzie Donut wprowadziliśmy okno szybkiego wyszukiwania, dzięki któremu świat informacji był na wyciągnięcie ręki. Donut był również pionierem, jeśli chodzi o dostosowanie Androida do różnych urządzeń i wyświetlaczy. W międzyczasie nasza usługa Android Market zyskała nowe oblicze.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację