Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Technologia podświetlenia TV

Jeszcze kilka lat temu standardem na rynku „płaskich telewizorów” były tzw. telewizory plazmowe. Obecnie tego typu modele zostały całkowicie zastąpione matrycami LCD z podświetleniem LED oraz OLED. Czym się różnią i jak typ matrycy wpływa na jakość wyświetlanego obrazu?

  • LED
Rodzaj podświetlenia ekranu stosowany w telewizorach LCD. Podświetlenie LED jest trwalsze i pozwala zmniejszyć zuzycie energii. Stosowane jest podświetlenie krawędziowe LED, oraz tzw. podświetlenie bezpośrednie, pozwalające dodatkowo miejscowo zwiększyć kontrast obrazu i uzyskać większą głębię czerni.
  • OLED
Najnowsza technologia wyświetlacza. Dzięki zastosowaniu technologii diod organicznych ekran jest niezwykle cienki, a wyświetlany na nim obraz cechuje się najwyższą jakością.  Najwieksze zalety tego typu ekranu to wysoki kontrast i idealna czerń, większą skala barw i jasność, zbardzo krótki czas reakcji (dochodzący nawet do 0,01 milisekundy), nieograniczone kąty widzenia, bardzo mała grubość, niska waga oraz przyjazny dla środowiska proces produkcjiPolecamy artykuły:
Jaki telewizor kupić?
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację