Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Transmisja bezprzewodowa - słuchawki

Dobrze dobrane słuchawki bezprzewodowe pozwolą ci cieszyć się muzyką bez skrępowania kablami. Słuchawki bezprzewodowe to określenie zarówno prostych, jednogłośnikowych modeli słuchawek nausznych przeznaczonych do telefonów komórkowych, jak i wyrafinowanych, wielogłośnikowych słuchawek o licznych funkcjach. Słuchawki bezprzewodowe to produkty, które ze źródłem dźwięku łączą się bezprzewodowo. Sygnał audio do słuchawek jest przesyłany bezprzewodowo, ale w różnych modelach są stosowane różne technologie bezprzewodowego przesyłu dźwięku.

  • Słuchawki bezprzewodowe radiowe - słuchawki charakteryzujące się największym zasięgiem (nawet do 100m), w których sygnał przesyłany jest za pośrednictwem fal radiowych. Ponieważ praktycznie we wszystkich słuchawkach radiowych sygnał jest przesyłany analogowo, możliwe jest wystąpienie niewielkich zakłóceń.
  • Słuchawki bezprzewodowe bluetooth - charakteryzują się mniejszym zasięgiem (do 10 m) niż słuchawki radiowe, ale dzięki technologii Bluetooth (technologia cyfrowa) wpływają znacząco na jakość przesyłanego dźwięku.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację