Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Ustnik w alkomatach

Dotyczy:
Alkomaty
W zależności od modelu alkomat może pracować z ustnikiem lub bez niego. W niektórych modelach bezustnikowych jest możliwość pomiaru przy pomocy ustnika.

Alkomat ustnikowy wymaga stosowania ustników. Mogą być one jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Powietrze wdmuchiwane przez ustnik przedostaje się bezpośrednio do urządzenia, dzięki czemu wynik jest dokładny i wiarygodny.
W alkomatach bezustnikowych wystarczy zbliżenie alkomatu do ust badanej osoby. Alkomat ten jest łatwiejszy i tańszy w eksploatacji, bo nie wymaga kupowania ustników, ale wynik badania może być mniej dokładny niż w przypadku urządzenia z ustnikiem.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację