Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rozdzielczość - odtwarzacze multimedialne

Rozdzielczość ekranu to liczba pikseli (w poziomie i w pionie) widocznych na ekranie, która wpływa na jakość obrazu. Im większa rozdzielczość, tym ekran jest bardziej wyraźny. Liczba pikseli na ekranie jest uzależniona nie tylko od jakości ekranu, lecz także od jego przekątnej. Najczęściej stosowane rozdzielczości w odtwarzaczach multimedialnych to rozdzielczość FULL HD (1920 x 1080 pikseli) oraz rozdzielczość 4K (4096 x 2160 pikseli) obecnie najwyższy standard rozdzielczości dla filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację