Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Płyty opiekacza

Opiekacze najczęściej posiadają płyty umożliwiające przygotowanie trójkątnych kanapek. Kanapka składająca się z 2 tostów dzielona jest wtedy na 2 równe trójkąty. Jest to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla mniejszych dzieci, dla których kanapka z 2 tostów jest za duża do zjedzenia na raz. Kanapki trójkątne świetnie sprawdzają się też jako kanapki do szkoły. W zależności od modelu opiekacza jednorazowo można przygotować 2, 4 lub 8 trójkątnych kanapek.
Płyty mogą mieć też kształt kwadratów lub muszelek. W odróżnieniu od płytek trójkątnych, otrzymujemy tu kanapki w całości.
Jeśli masz w domu niejadka, warto zainteresować się opiekaczem z płytkami z motywem dziecięcym. Motyw może być różny w zależności od modelu opiekacza, ale na pewno spodoba się każdemu dziecku.
Niektóre modele opiekaczy umożliwiają przygotowanie także innych smakołyków. Fanów słodyczy zainteresują płytki do ciastek lub gofrów. Mogą się one różnić w zależności od modelu opiekacza. Z reguły razem z opiekaczem dostaniesz praktyczne przepisy, które pomogą Ci przygotować pyszne ciasteczka lub chrupiące gofry.
Inną możliwością wykorzystania opiekacza jest przygotowywanie panini lub grillowanych produktów. Panini to pyszna włoska kanapka chrupiąca na zewnątrz i miękka w środku. Kanapkę przygotowaną z ciabatty lub bagietki umieszcza się pomiędzy 2 płytkami, dzięki czemu jest równomiernie opieczona. Natomiast płytki do grilla umożliwiają grillowanie warzyw i mięs.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację