Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Latarki - źródło światła

W większości latarek lampę stanowi żarnik wolframowy (żarówka) lub emitująca światło dioda (lampa półprzewodnikowa), znana także jako dioda LED. Latarka LED gwarantuje do 5 razy jaśniejsze światło, przedłuża nawet o 10 razy żywotność baterii i zapewnia od 50 000 do 100 000 godzin działania - w porównaniu do standardowej żarówki kryptonowej. Diody LED w latarkach są powszechnie uważane za "niezniszczalne" i nie są wymieniane – jest to lampa na całe życie.  W latarkach z emiterem typu HID (ksenonowa) moc najsłabszych zaczyna się od poziomu kilkuset lumenów i sięga kilku tysięcy lumenów silnie skupionego światła.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację