Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ worka

Worek to miejsce, do którego trafiają zanieczyszczenia. Może być jednorazowy lub wielokrotnego użytku.

  • Worki jednorazowe to najbardziej higieniczne rozwiązanie. Po zapełnieniu worka wyrzuca się go do kosza, bez kontaktu z kurzem, roztoczami i innymi zanieczyszczeniami. Należy jednak pamiętać o systematycznej wymianie worka w odkurzaczu. Worki jednorazowe mogą być papierowe lub syntetyczne. Te drugie są trwalsze i zatrzymują więcej zanieczyszczeń. W naszej ofercie możesz znaleźć również worki foliowe do odkurzaczy przemysłowych.
  • Worek wielokrotnego użytku najczęściej wykonany jest z materiału tekstylnego. Po zapełnieniu worka należy go opróżnić i wytrzepać, co może być uciążliwe dla osób uczulonych na kurz i roztocza.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację