Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Silnik inverter

Silnik inverterowy zapewnia cichszą pracę urządzenia, trwałość i mniejsze zużycie prądu. 

Taki silnik to dobre rozwiązanie, jeśli lodówka lub pralka stoją w aneksie kuchennym. Dzięki temu hałas, który generują nie będzie przeszkadzał w codziennym życiu.


Tradycyjnie stosowane silniki posiadają szczotki doprowadzające prąd do silnika. Podczas pracy silnika tarcie obracających się szczotek wytwarza ciepło i generuje większy hałas. Silnik inverterowy to silnik bezszczotkowy, który pracuje dzięki polu magnetycznemu wytworzonemu przez magnesy. Nie występują w nim tarcia, dzięki czemu jest trwalszy i cichszy od silnika szczotkowego.


 

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację