Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ baterii kuchennej

Dotyczy:
Baterie kuchenne
Wyróżniamy 2 rodzaje baterii: stojące (na zlewie lub blacie) i ścienne (montowane na ścianie nad zlewozmywakiem). Są też baterie podokienne, które dzięki łatwemu demontażowi idealnie sprawdzą się pod oknem kuchennym.

Bateria ścienna podłączana jest bezpośrednio do rur z ciepłą i zimną wodą, zaś baterię stojącą montuje się w specjalnym otworze w zlewozmywaku lub blacie. Baterie podłączane są za pomocą wężyków lub na sztywno z rurami. W zależności od wykonania wężyków trzeba pamiętać o ich wymianie co kilka lat i sprawdzaniu szczelności. Podłączenie do rur jest droższe, ale bardziej pewne.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację