Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Bateria wysokociśnieniowa

Dotyczy:
Baterie kuchenne
Przystosowana do bezpośredniego podłączenia do instalacji wodociągowej (ciepłej i zimnej wody).
Czytaj więcej
Przy systemie wysokociśnieniowym gorąca woda jest doprowadzana do baterii bezpośrednio przez instalację wodociągową lub podgrzewacz ciśnieniowy. System niskociśnieniowy wytwarza gorącą wodę bezpośrednio przy baterii w bojlerze lub podgrzewaczu bezciśnieniowym, gdzie woda zimna wpływa tylko w momencie poboru, wypierając podgrzaną wodę ciepłą.
Dlatego, jeżeli baterię będziesz przyłączać bezpośrednio do instalacji sieci wodociągowej (ciepła i zimna woda), wybierz baterię wysokociśnieniową (HD), natomiast jeśli do ogrzania wody ciepłej do instalacji przyłączone jest urządzenie np. podgrzewacz wody, bojler itp., sprawdź czy nie wymagają one podłączenia baterii niskociśnieniowej (ND).
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację