Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ zlewozmywaka

Zlewozmywaki dzielimy w zależności od sposobu montażu. Musimy przy tym wiedzieć z czego wykonany jest blat kuchenny oraz czym wyróżniają się poszczególne metody montażu.

  • Zlewozmywaki do podbudowy - Montuje się je na podbudowie od dołu blatu kuchennego. Takie rozwiązanie zapewnia idealnie równą powierzchnię roboczą oraz doskonale wygląda. Jego wadą jest natomiast skomplikowana instalacja. Montaż od dołu możliwy jest w przypadku blatów granitowych, kompozytowych lub z litego drewna. W przypadku blatów powlekanych tworzywem sztucznym taki sposób montażu zlewu jest wykluczony.
  • Zlewozmywaki montowane na równi z blatem - Idealny wybór dla osób ceniących komfort i elegancję w kuchni. Komora i blat tworzą perfekcyjną całość, nie dostają się pomiędzy nie żadne zabrudzenia. Montaż komory na równi z blatem wymaga właściwego przygotowania powierzchni blatu, komorę przytwierdza się w wyfrezowanym odpowiednio otworze, a przestrzeń pomiędzy blatem, a komorą wypełnia się masą silikonową. Ten sposób montażu nadaje się wyłącznie do blatów z naturalnego kamienia lub w nowoczesnych blatach kompozytowych.
  • Zlewozmywaki nakładane - Tradycyjne i niedrogie rozwiązanie. Montuje się je bezpośrednio na szafce kuchennej. Zaletą jest prostota instalacji, wadą - brak szczelności między szafką a zlewem.
  • Zlewozmywaki podwieszane - Wiesza się je pod blatem, dzięki czemu prezentują się stylowo i nowocześnie. Zlewozmywak jest schowany, nie leży na blacie, dzięki czemu zachowujemy równą powierzchnię blatu. Zlewozmywaki podwieszane wymagają montażu na blatach granitowych lub kompozytowych.
  • Zlewozmywaki wpuszczane w blat - Najpopularniejsze na rynku. Montuje się je od góry na podbudowie w blacie szafki kuchennej. Praktycznie tworzą jednolitą powierzchnię razem z blatem. Po prawidłowym zamontowaniu nie powinny zostawać żadne szpary, w których mógłby gromadzić się brud. Ten sposób montażu nadaje się do blatów wykonanych z dowolnego materiału, a oferta zlewozmywaków wbudowywanych jest bardzo szeroka.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację