Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Konstrukcja głosnika (kolumny)

Nagłośnienie w domu to przede wszystkim zestawy głośnikowe, potocznie zwanymi kolumnami. Ilość dróg w zestawie głośnikowym to jeden z podstawowych parametrów konstrukcyjnych.

  • Kolumny dwudrożne - głośniki dwudrożne są bardzo szeroko rozpowszechnione które można podzielić na dwie grupy. Konstrukcje standardowe bazują na kopułkowym głośniku wysokotonowym o rozmiarze rzędu 19-30 mm i na głośniku (lub głośnikach) nisko-średnio tonowym o rozmiarze rzędu 130-210 mm. Są też konstrukcje bardziej nietypowe, zwłaszcza takie, w których głośnik wysokotonowy nie jest zwykłą kopułką, obsługuje szersze pasmo i może być połączony z większymi głośnikami basowymi.
  • Kolumny trójdrożne - konstrukcja trójdrożna w naturalny sposób umożliwia zastosowanie głośników basowych zdolnych do reprodukcji niskich częstotliwości z wysoką głośnością. Pozwala to na osiągnięcie bardzo wysokiej jakości, a więc szerokopasmowego odtwarzania z niskimi zniekształceniami i wysokim poziomem głośności, co w praktyce jest nieosiągalne dla konwencjonalnych zestawów dwudrożnych. Kolumny trójdrożne z reguły nie wymagają już subwoofera.
  • Bass-reflex to rodzaj obudowy zestawu głośnikowego, w której głośnik pracuje w komorze wentylowanej (najczęściej z tunelem-rurą o odpowiedniej średnicy i długości). Taki typ obudowy umożliwia, aby przy takiej samej wielkości membrany uzyskać, większy zakres niskich częstotliwości w stosunku do tradycyjnej obudowy zamkniętej. W efekcie kolumny bass-reflex mogą być mniejsze od konstrukcji zamkniętych i oferować tak samo dużo lub nawet więcej basu.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

ZAKUPY PRZEZ TELEFON

  • Konsultant pomoże w realizacji zakupów tylko przez telefon

855 855 855
Czynne do 21:00

Koszt połączenia według taryfy lokalnej Twojego operatora

połączenie interaktywne

  • Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich. Wspólnie będziecie mogli umieszczać produkty w koszyku.
  • Doradca pomoże w wyborze produktu
  • Opowie o najnowszych promocjach
  • Przygotuje zamówienie/rezerwację dla Ciebie, jeżeli zechcesz
  • W każdej chwili będziesz mógł/a zakończyć połączenie z doradcą
SZCZEGÓŁY

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów