Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Przekrój kabel głośnikowy

Kabel głośnikowy służy do połączenia głośników ze wzmacniaczem lub amplitunerem. Kable głośnikowe mogą występować w różnych średnicach, których wielkość powinna być dostosowana do podłączanego sprzętu. Im grubszy przewód, tym mniejsza jego oporność i większa wytrzymałość prądowa.

  • kabel o przekroju 2x 2,5 mm - idealny do podłączenia kolumn, głośników przednich (do mocy powyżej 100 W o impedancji 8 Ohm)
  • kabel o przekroju 2x 1,5 mm - idealny do podłączenia kolumn, głośników centralnej lub tylnych  (do mocy 100 W o impedancji 8 Ohm)
  • kabel o przekroju 2x 0,75 mm - idealny do podłączenia kolumn, głośników tylnych
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację