Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Cyfrowe dodatki do gier

Cyfrowe dodatki do gier to produkt stanowiący rozszerzenie gry komputerowej, udostępniany przez wydawcę za pośrednictwem Internetu. Pod pojęciem tym kryją się różnego rodzaju dodatki do podstawowej wersji gry, takie jak nowe wyposażenie, mapy czy pakiety misji.

Wśród dodatków wyróżniamy:

  • Przepustka sezonowa (season pass) - Adresowany głównie do zagorzałych fanów gry za pomocą którego odblokować można dostęp do dodatków które producent zamierza wypuścić w niedalekiej przyszłości. Przepustki sezonowe są znacznie tańszym rozwiązaniem niż kupowanie każdego DLC oddzielnie. Dodatkowo możemy również otrzymać wcześniejszy dostęp do tych dodatków niż osoby nie mające przepustki.
  • Punkty, monety i pakiety - To wirtualna waluta (tzw mikro transakcje) wykorzystywana w grze, ułatwiająca rozgrywkę, dzięki której możemy zyskać dostęp do różnych rodzajów wirtualnych dóbr, takie jak broń bądź stroje dla postaci w grze. Zazwyczaj dotyczą trybu gry wieloosobowego multiplayer.
  • Rozszerzenie gry - Dodatkowa zawartość dla gry podstawowej. Dodatki najczęściej zawierają nowe poziomy, broń, obiekty i rozszerzenie fabuły istniejącej już gry.
  • Ulepszenie gry - Opcja która pozwala na tzw "upgrade" standardowej wersji gry do  wersji np. "Edycji Specjalnej", w której mamy dostęp do dodatkowej zawartości.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów