Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Dozownik wody

Dozownik zapewnia świeżą i gorącą wodę. Działaniem i wyglądem przypomina automatyczny ekspres do kawy - użytkownik wlewa wodę do specjalnego zbiornika, a następnie podstawia szklankę pod dyszę wylotową. Dyspenser podgrzewa dokładnie taką ilość wody, jaka jest potrzebna w danej chwili.

Dozowniki w zależności od modelu posiadają zbiorniki o pojemności od 3 do 5 litrów. Im większa pojemność zbiornika, tym rzadziej musisz go uzupełniać. Urządzenia te często wyposażone są też w filtry, które dbają o czystość wody i zapobiegają osadzaniu się kamienia. Elementami dodatkowymi może być podwójny wylot umożliwiający wlewanie wody do dwóch szklanek jednocześnie oraz regulacja temperatury.

Polecamy artykuły:
Czajnik - jak wybrać?
Jak zaparzyć pyszną herbatę w domu?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację