Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

HDMI ARC (Audio Return Channel)

Funkcja ta przekazuje sygnały audio np z telewizora do amplitunera lub soundbara za pomocą kabla HDMI i odtwarza dźwięk z telewizora na amplitunerze, soundbarze w oparciu o funkcję sterowania HDMI.
Jeżeli telewizor podłączony do amplitunera za pomocą złączy HDMI nie obsługuje funkcji ARC, sygnał wideo z urządzenia odtwarzającego podłączonego do amplitunera jest przesyłany do telewizora, ale amplituner nie jest w stanie odtwarzać dźwięku z telewizora. Użycie osobnego przewodu audio jest niezbędne, aby cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z programu telewizyjnego.
W przypadku podłączenia za pomocą złączy HDMI telewizora obsługującego funkcję ARC użycie przewodu audio nie jest konieczne. Sygnał audio z telewizora jest przesyłany do amplitunera za pomocą kabla HDMI łączącego amplituner z telewizorem. Funkcja ta umożliwia korzystanie z dźwięku przestrzennego podczas używania amplitunera do odtwarzania dźwięku z telewizora.ARC (Audio Return Channel)
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację