Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Cyfrowe połaczenia audio

Złącza audio stosowane obecnie możemy podzielić na złącza analogowe i cyfrowe. Połączenie cyfrowe audio może być wykonane dwoma sposobami - coaxialne i optycznie. Połączenie coaxialne wykonuje się za pomocą kabla współosiowego (koncentrycznego) zakończonego z dwóch stron wtykiem RCA (cinch). Zaleca się je przy połączeniach mniejszej długości. Połączenie optyczne natomiast to połączenie za pomocą fal świetlnych bez potrzeby konwersji i w związku z tym bez strat jakości z niej wynikających. Zalecane przy połączeniach na duże odległości. Oba typy połączeń stosuje się w sprzęcie audio-wideo.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację