Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj etui do telefonów

Smartfon to nie zbyt wytrzymałe urządzenia, które czasami kosztują sporo pieniędzy. Elektronika jest bardzo czuła i wrażliwe, szczególnie na upadki, ale również na inne nieprzyjemności, jakie można napotkać podczas codziennego użytkowania. Dlatego istnieje wiele możliwości ich ochrony. (będą się różnić budową, użytymi materiałami czy wykończeniem)
 

 • Etui z klapką -  Pokrowiec z klapką idealnie ochroni przed zarysowaniami i uszkodzeniami zarówno tył, jak i przód telefonu. Posiada otwór na kamerę oraz zapewnia swobodny dostęp do złączy i przycisków. Mają też one inne zalety - chociażby miejsce na kartę kredytową lub dowód osobisty. Większość etui z klapką posiada funkcję podstawki z możliwością ustawienia telefonu pod różnym kątem, co znacznie ułatwia użytkowanie urządzenia. Dostępność różnych wariantów kolorystycznych sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Etui plecki - Etui chroniące tylna cześć telefonu. Może być wykonane zarówno ze sztywnego jak i elastycznego materiału. Jego zaletą jest idealne dopasowanie do urządzenia z łatwym dostępem do złączy. Ściśle przylega do przycisków i krawędzi telefonu. Plecki mogą być cienkie, mało odróżniające się od oryginalnej obudowy tabletu lub z grubymi bokami dodatkowo chroniącymi urządzenie przed wstrząsami.
 • Etui wsuwka - Etui do którego wsuwamy telefon, wyściełane miękkim materiałem wewnątrz dodatkowo chroniącym telefon przed porysowaniem, przeważnie posiada tasiemkę ułatwiającą wyciąganie telefonu i ewentualne zapięcie na magnes. Może również być zamykane na zamek błyskawiczny uniemożliwiający wysunięcie się urządzenia.
 • Etui kabura - Jest etui uniwersalnym, charakteryzuje się trwałym wykonaniem i prostym designem. Może posiadać magnetyczne zamkniecie jak i możliwości przypięcia do paska. Wadą jest aby wykonać jakość czynność (sprawdzenie poczty, rozmowa telefoniczna) musimy telefon wyjąć z pokrowca.
 • Etui-ramka tzw bumper skutecznie zabezpieczy obramowanie twojego urządzenia. Jest to rodzaj etui, w formie ramki ochraniającej boki. Zaletą tego rodzaju ochrony jest to że telefon zachowuje swój oryginalny kształt i design.
 • Etui - wodoodporny pokrowiec to etui pasujące do większości smartfonów (tutaj producent podaje wielkość na podstawie przekątnej wyświetlacza) które umożliwia bezpieczne używanie telefonu przy deszczowej pogodzie a nawet na basenie czy pod wodą. Bezpieczne uszczelnienie wokół urządzenia zapewnia stosowanie certyfikatu IPX Przezroczyste okno pozwala robić zdjęcia lub filmy oraz korzystać z ekranu dotykowego.
 • Etui - obudowa ochronna to wzmocniony pokrowiec chroniący samrtfona z obu stron w trudnych warunkach atmosferycznych (przed wodą, śniegiem, kurzem) oraz skutkami upadków  i wstrząsów. Etui posiadają szereg certyfikatów i standardów ochrony.
 • Etui - obudowa 360 to etui które zostało zaprojektowane tak aby w pełni zabezpieczyć telefon i jednocześnie zachować jego smukły kształt. Etui chroni całą obudowę telefonu przed zarysowaniami i uderzeniami
 • Etui - opaska to niezbędny gadżet dla wszystkich aktywnych ludzi. W pokrowcu dodatkowo mogą zmieścić się takie akcesoria jak np. dokumenty, klucze, które będę łatwo dostępne i bezpieczne podczas treningu. Opaska idealnie dopasowuje się do ramienia czy też pasa, nie ograniczając ruchów.
 • Etui z baterią to nie tylko ochrona  przed uderzeniami i zarysowaniami a także dodatkowa moc dla telefonu. Akumulator ukryty jest dyskretnie w etui powiększając czasu rozmawiania lub słuchania muzyki przez telefon Koniec z wybieraniem między ochroną i energią.
 • Etui z klawiaturą - Jeśli dużo piszesz na smartfonie lub po prostu chcesz ułatwić sobie wprowadzanie tekstu wybierz etui z wbudowaną klawiaturą. Po prostu dołącz klawiaturę-etui do urządzenia  i zacznij pisać! Klawiatura QWERTY sprawia, że pisanie jest dużo wygodniejsze.
 • Etui na rower to typ etui z uchwytem rowerowym, które łatwo i szybko zamocujesz na kierownicy swojego dwukołowca. Posiada możliwość pełnego obrotu oraz zmiany kąta nachylenia, , co pozwoli na wygodne dopasowanie do swoich potrzeb.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację