Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wykonanie kielicha

Kielich stanowi najważniejszą część blendera kielichowego. To w nim miksujesz różnego rodzaju produkty, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na jego pojemność, ale też na to, z czego został wykonany.

Kielichy najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego lub szkła. Kielich z tworzywa sztucznego jest lżejszy, ale mało odporny na uderzenia. Dodatkowo może w nim dochodzić do przebarwień od owoców i warzyw. Kielich szklany jest cięższy, ale jeśli wykonany jest ze szkła hartowanego to umożliwia miksowanie gorących potraw i wyróżnia się większą odpornością na uderzenia.
W naszej ofercie możesz też spotkać kielichy ze stali nierdzewnej - solidnie wykonane i trwałe, ale nie przezroczyste - oraz z Tritanu. Tritan to materiał odporny na zarysowania. Nie zawiera szkodliwego BPA, dzięki czemu jest bezpieczny w użytkowaniu.

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację