Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Zniekształcenia THD

Zniekształcenia Total Harmonic Distorsion (współczynnik zawartości harmonicznych) jest najpopularniejszą miarą zniekształceń nieliniowych w urządzeniach audio i innych urządzeniach elektronicznych. Można obliczać THD na różne sposoby. W pomiarach sprzętu audio stosuje się następującą metodę. Sumowana jest moc wszystkich składowych harmonicznych. Oblicza się następnie wartość napięcia RMS, które odpowiada zsumowanej mocy wszystkich harmonicznych. Tak obliczone napięcie dzieli się przez napięcie RMS częstotliwości podstawowej i uzyskany wynik zazwyczaj podaje się w procentach. Pomiar THD jest od dawna stosowany i szeroko rozpowszechniony. Znaczenie THD jako miernika jakości sprzętu jest jednak bardzo małe. W większości przypadków wartości THD są na tyle małe, że trudno znaleźć powiązania pomiędzy wynikami pomiarów, a ocenami subiektywnymi.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację