Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pojemność pamięci RAM

Pamięć RAM odpowiada za przetwarzanie danych używanych w czasie pracy komputera. Przechowywane są w niej aktualnie wykonywane dane dla gier i programów oraz wyniki ich pracy. Im większa pamięć RAM, tym szybciej są uruchamiane poszczególne aplikacje oraz komputer pracuje stabilniej i z większą prędkością.

Jeżeli chcesz się cieszyć płynnym działaniem komputera, zwróć uwagę na ilość pamięci RAM. Obecnie w sprzedaży można spotkać kości pamięci o pojemności od 1GB do 16GB lub 32GB/64GB w zestawach zawierających po 2 lub 4 kości pamięci (np. 4 x 8GB = 32GB).
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację